Dokumenti

Noteikumi un līgumu slēgšana vienotajā Igaunijas-Latvijas balansēšanas zonā

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija 2019.gada 28.oktobrī saskaņoja Igaunijas gāzes pārvades sistēmas operatora Elering AS un Latvijas gāzes pārvades sistēmas operatora AS Conexus Baltic Grid kopīgi izstrādātos vienotās zonas (ieejas-izejas sistēmas) pārvades sistēmas lietošanas un balansēšanas noteikumus, kuri no 2020. gada 1. janvāra regulēs vienotās zonas darbību.

Vienotās zonas noteikumi, kā arī pārvades un balansēšanas līgumi:

Lai noslēgtu līgumu ar AS Conexus Baltic Grid, lūdzam sūtīt pieteikuma formu un citus nepieciešamos dokumentus (saskaņā ar noteikumiem) uz capacity@conexus.lv

Jautājumu gadījumā lūdzu rakstīt uz capacity@conexus.lv

 

Pārvades sistēmas noteikumi līdz 2019.gada 31.decembrim

2017. gada 22. aprīlī ir stājušies spēkā Dabasgāzes pārvades sistēmas lietošanas noteikumi un Inčukalna pazemes gāzes krātuves lietošanas noteikumi ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas Padomes 2017. gada 13. aprīļa attiecīgajiem lēmumiem Nr.1/16 un Nr.1/17.

“Dabasgāzes pārvades sistēmas lietošanas noteikumi” nosaka dabasgāzes pārvades sistēmas lietošanas kārtību, pārvades sistēmas operatora un pārvades sistēmas lietotāju tiesības, pienākumus un atbildību. Tāpat noteikumi nosaka informācijas apmaiņas kārtību starp pārvades sistēmas operatoru un sistēmas lietotājiem, sistēmas lietotāju balansa atbildību un kārtību, kādā pārvades sistēmas operators veic dienas nebalansa maksas aprēķinu.

“Dabasgāzes pārvades sistēmas lietošanas noteikumi” pieejami ŠEIT

 

Krātuves noteikumi

Inčukalna pazemes gāzes krātuves lietošanas noteikumi nosaka dabasgāzes uzglabāšanas sistēmas operatora un Inčukalna pazemes gāzes krātuves lietotāju tiesības, pienākumus un atbildību. Noteikumi nosaka arī kārtību, kādā pretendents iesniedz pieteikumu par krātuves lietošanas tiesību iegūšanu, tiek noslēgts uzglabāšanas pakalpojumu līgums. Tāpat tajos atrunāta krātuves jaudas rezervēšanas un krātuvē esošās dabasgāzes daudzuma un krātuves jaudas nodošanas kārtība, informācijas apmaiņas kārtība starp dabasgāzes uzglabāšanas sistēmas operatoru, dabasgāzes pārvades sistēmas operatoru un krātuves lietotājiem.

“Inčukalna pazemes gāzes krātuves lietošanas noteikumi” pieejami ŠEIT

Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes.
Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.

Piekrītu